Kamu Güvenlik Görevlisi Tek Tip Kıyafet Uygulamas başladı mı

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine Ait Üniformalar Hakkında

Kamu Güvenlik Görevlisi Tek Tip Kıyafet Uygulamas başladı mı
  • 10 Haziran 2020, Çarşamba 19:12

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE AİT ÜNİFORMALARA İLİŞKİN YÖNERGE, SAYIN BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU TARAFINDAN İMZALANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA GÖREVLİ ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ 15 MAYIS 2020 İTİBARİYLE YENİ ÜNİFORMALARI KULLANABİLECEK; İSTEYENLER HALİHAZIRDAKİ ÜNİFORMALARLA 15 EYLÜL 2021 TARİHİNE KADAR GÖREV YAPABİLECEKLERDİR.

TALEP ETMELERİ HALİNDE ÖZEL GÜVENLİK ŞİRKETLERİ/ÖZEL GÜVENLİK BİRİMLERİ, BAKANLIK/VALİLİKTEN ONAY ALIP ÜNİFORMA KATALOGLARINI YENİLEYEREK ÜNİFORMALARI KULLANABİLECEKLERDİR.

 

 Emniyet Genel Müdürlüğü

Sayı : 40347008-1010733-(63246)-

Konu : Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan

2020

Özel Güvenlik Görevlilerine Ait Üniforma Yönergesi

DAĞITIM YERLERİNE

 

ligi : İçişleri Bakanlığı'nın 15/05/2020 tarihli ve 1295 sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarında

Çalışan Özel Güvenlik Giörevlilerine Ait Üniforma Yönergesi.

 

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur ve/veya sürekli işçi çalışan özel güvenlik görevlileri ile il özel idareleri ve belediye şirketleri bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlilerinin üniformalarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen ve bu yerlerde çalışan özel güvenlik görevlilerine ait üniformaların renk, şekil, cins ve esasları ile bu üniformalardı kullanılacak işaret, sembol, logo ve armaları kapsayan "Kamu Kurum ve Kuruluştarında Çalışan 0,el Güvenlik Görevlilerine Ait Üniforma Yönergesi", 15/05/2020 tarihinde Bakanlık onayı ile yürürlüğe gimiştir. Üniformalarda kullanılacak malzeme ve bunların teknik özellikleri, Yönerge nin 7'nci maddesinin birinci fikrası hükmü doğrultusunda EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının resmi internet sayfasından (www. egm. gov. tr/ozelguvenlik)

yayınlanacaktır.

Bu doğrultuda bahse konu yönergede belirtilen üniformalar, yönergenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yönerge kapsamında bulunan kurum ve kuruluşlar tarafından herhangi bir onay ahnmaksızın kullanılabilecektir. Ayrıca yönergede belirtilen yerlerde çalışan özel güvenlik görevlilerinin 15/09/2021 tarihine kadar hali hazırda kullanmış oldukları üniformaları giymelerinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak bu yerlerde çalışan özel güvenlik görevlileri. 15/09/2021 tarihinden itibaren yönergede belirtilen üniforma dışında başka bir üniforma ile görev yapamayacaktır.

Diğer taraftan kamu kurum ve kuruluşları, il özel idareleri ve belediye şirketleri dışında kalan yerlerin bünyesinde görev yapan özel güvenlik görevlilerinin bu Yönergede belirtilen üniformaları kullanmalarında herhangi bir sakınca bulunmamakla birlikte bu üniformaları kullanmak isteyen özel güvenlik şirketlerilözel güvenlik birimlerinin üniforma kataloglarını yenileyerek Bakanlık Valilikten onay almaları gerekmektedir.

Bilgi ve gereğini arz ve rica ederim.

Muhterem INCE

Bakan a.

Vali

Bakan Yardımcısı

Eki: I- Yönerge ve ekleri (15 Sayfa) 2- Dağıtım Listesi (I Sayfa) 3- Üniforma Kataloğu (I Adet) 4- Üniformaların Alımına İlişkin Usul ve Esaslar (19 Sayfa)

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Maltepe Mah. Cad. No 70) 06100 Çankaya/ANKARA Telefon: (0312) 462 48 56 - Faks: 4624919

Ayrıntılı bilgi: Çetin TOSUN Polis Memuru

 

https://egm.gov.tr/ozelguvenlik/kamu-kurum-ve-kuruluslarinda-calisan-ozel-guvenlik-gorevlilerine-ait-uniformalar-hakkinda

HABERE AİT VIDEOSEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık