Devlet Tiyatroları 57 Personel Alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü için 57 kamu personeli işçi alımı yapılacak.

Devlet Tiyatroları 57 Personel Alıyor
  • 02 Ağustos 2019, Cuma 19:19

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı ve Bölge Tiyatro Müdürlükleri" bünyesinde çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla daimi 57 işçi alımı için başvurular 22 Temmuz 2019 itibarıyla başladı. Devlet Tiyatroları işçi personel alımları 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında gerçekleştirilecek.

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden 26 Temmuz 2019 tarihine kadar yapılabilir.

DEVLET TİYATROLARI MERKEZ TEŞKİLATI PERSONEL KONTENJAN DAĞILIMI

6 Şoför,

6 Temizlik,

1 Kaloriferci olmak üzere 13 personel alımı yapılacak.

DEVLET TİYATROLARI TAŞRA TEŞKİLATI PERSONEL KONTENJAN DAĞILIMI

19 Temizlik,

13 Güvenlik,

2 Kaloriferci,

8 Şoför,

1 Aşçı,

1 Yer Gösterici olmak üzere merkez teşkilatı ile birlikte toplamda 57 personel alımı yapılacak.

DEVLET TİYATROLARI PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak gerekiyor.

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) gerekiyor.

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak gerekiyor.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

BAŞVURULAR BİR İŞYERİ ve BİR MESLEK KOLU İÇİN OLACAK

Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

DEVLET TİYATROLARI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

Kapıcı - Kaloriferci kadroları için önlisans düzeyindeki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekiyor.

Aşçı kadrosu için ön lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekiyor.

Yer Gösterici kadrosu için lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P3 Puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekiyor.

DEVLET TİYATROLARINA KPSS ŞARTSIZ BAŞVURU YAPILACAK KADROLAR HANGİLERİDİR?

Temizlik Elemanı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Güvenlik Elemanı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Şoför (Yolcu Taşıma) kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık